7 sammu päikesepargi omanikuks saamisel

Kui on plaan päikesepaneelid paigaldada aga ei tea, kust otsast alustada, siis on see artikkel just Sulle mõeldud. 

1. samm – 

Nordic Networks -il on spetsiaalne päringuvorm päikesepaneelide paigaldamiseks, mille järel meie müügiinsener võtab Sinuga ühendust, et täpsustada pakkumise tegemiseks andmeid või anda esmast konsultatsiooni päikesepargi rajamise osas.  Kuvatkase ka graafiline esmane paigutus. Esmase kontakti järel, saame teha Sulle kas indikatiivse pakkumise või kui kogu info on juba olemas, siis täpse pakkumise.

2. samm – võrguettevõttelt liitumispakkumise küsimine

Nõustame klienti ja vajadusel täidame ka kliendi eest võrguettevõtte liitumispakkumise ära, kuid võrguettevõttele peab liitumisavalduse esitama kinnistu omanik isiklikult või siis tema poolt volitatud isik.

Väiksemate päikeseparkide puhul, kuni 15 kW, on liitumisavalduse tegemine ja liitumispakkumise saamine tasuta.
 Arvestada tuleb siiski järgmiste kuludega:

 – elektritootmisega sobiv arvesti
– turvalüliti ohutuse tagamiseks

-Kui elektrivõrgu läbilaskevõime ei ole tootmiseks piisav ja seda on vaja suurendada, tuleb lisaks arvestada elektrivõrgu ümberehitustöödega seotud kuludega.

Üldjuhul võtab liitumine aega kuni 2 kuud, kui elektrivõrgus ei ole vaja töid teha ja kuni aasta, kui elektrivõrgus on vaja teha lisatöid.

3. samm – ehitusprojekti koostamine

Kui võrguettevõtte käest on tootja liitumispakkumine käes ja kulukalkulatsioon sobib, siis saab asuda päikesepargi ehitusprojekti koostamise juurde. Sellega klient ise pead ei pea vaevama, sest Nordic Networks pakub täislahendust, sh ehitusprojekti koostamist, abi ehitusloa või -teatise taotlemisel

4. samm – päikesepargi ehitusloa- või teatise taotlemine

Kui ehitusprojekt on valmis saanud, siis saab selle alusel taotleda päikesepargi ehitusluba või -teatist.

5. samm – päikesepargi paigaldamine

Kehtiva ehitusloa või – teatise alusel saame paigaldada kliendile päikesepaneelid. Enamik eraklientide päikesepaneelide süsteemide rajamisi võtab aega 1-3 päeva. Samas suuremate äriklientide lahendused võivad aga võtta aega nädalatest kuni kuudeni. Siin tuleb ka arvestada asjaoluga, et talvel, kui katused on jääs ja maa külmunud, siis päikesepaneele kahjuks paigaldada ei saa.

6. samm – pingestusloa saamine ja elektri müügileping

Pingestusloa saamisel, mille väljastab kohalik võrguettevõte ja elektri müügilepingu sõlmimisel oledki iseenda elektri tootja. Selleks on vaja ehitaja deklaratsiooni ning seadistus protokolli. 1 ja 2 liigi paigaldiste puhul ka auditit, 3 liik alla 32 A puhul piisab ehitaja deklaratsioonist.

7. samm – kasutusluba päikesepargile

Päikesepargile tuleb ka kasutusluba taotleda, kuid siin ei pea ka enam klient muretsema, vaid selle aitame meie korda ajada ning seda võib teha juba siis, kui päikesepark on töös ning toodab Sulle elektrit.